0530 842 39 38
info@karabogalar.com

default-logo

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı; binalarda bulunması gereken yangın merdivenlerinin güvenilirliğini sağlayan, amacına uygun, sorun değil çözüm odaklı özel üretim kapılarıdır.

Diğer bütün konularda da olduğu gibi fiyatlar ve fiyat politikası hakkında akılda birçok soru vardır. Bu sorulara yanıt verebilmek için birçok etmeni göz önünde bulundurmak gerekir.

Yangın kapısı fiyatlarını etkileyen unsurlardan bahsedecek olursak. Gelişen teknoloji ile daha seri ve yaygın şekilde üretilen yangın kapıları fiyatlarını etkileyen ilk faktör tabiki kullanılan malzemedir. Dayanıklı, kaliteli, istenilen verimi veren ve uzun yıllarca dayanabilen yangın kapılarının fiyatları elbette bu özelliklerin kalitesiyle doğru orantıda yükselecektir. Fiyatları etkileyebilecek diğer bir unsura gelecek olursak önem sırasına göre ikinci sıraya koyacağımız unsur kapının kullanılacağı bina veya yapının projesidir. Bunu açacak olursak, standart ölçülerin dışında, ölçüleri farklı özel üretim gerektiren projelerde fiyatların değişmesi kaçınılmazdır. Fiyatları etkileyecek bir diğer faktör ise kaliteyi büyük oranda etkileyen aksamlar olan panik bar, kilit gibi aksamlardır. Fiyatlar bu özelliklerin gelişmişlik seviyesiyle doğru orantıda artacaktır.

Fiyat ile kalite her şeyde olduğu gibi yangın kapısı imalatında da paralellik göstermektedir.Kullanılan malzemeler ve aksamlar ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa fiyatta o derece yükselebilir.4 katı aşan binaların her birinde yangın kapısı bulundurma zorunluluğu piyasada birçok dolandırıcı ve sahte firmalar türemesine neden olabiliyor.

Bilinçli bir tüketici olarak sahte ve dolandırıcı firmalara ödün vermemeniz gerekir çünkü ortada ‘insan canının’ önemi söz konusudur.