0530 842 39 38
info@karabogalar.com

default-logo

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları alım yapılan adet ve ödemenin ne şekilde yapıldığına bağlı olarak değişir. Piyasadaki döviz kurunun değişmesi de yangın kapısı fiyatı üzerinde etkili olacaktır. Standart ve kampanyalı üretimi ve satışı yapılan yangın kapılarında tüm malzemeler ve aksesuarlarda yerli malı kullanılır. Ancak lüks projelerde ve bazı mekanlarda özel üretimi yapılan yangın kapıları kullanımı olur ki bu yangın kapılarının malzemeleri ithaldir. Durum böyle olunca döviz kurunun artması da kapı maliyetinin artmasına neden olmaktadır.

Yangın kapısının ebatları da maliyetin artmasına/ azalmasına etkendir. Bir bina katında kişi sayısı ile orantılı olarak yangın kapısının genişliği artacaktır. Kapının aynı anda birçok kişinin geçişine izin verecek genişlikte olması gerekmektedir. Kapı üzerinde kullanılan boya kalitesi de kapının fiyatı üzerinde etkendir.

Özellikle görselliğin önem kazandığı yerlerde ve sistem odalarında yangın kapılarının cam malzemeden yapılması istenir. Cam malzeme diğerlerine göre daha pahalı bir malzemedir. Camın ısıya dayanıklı olması gerekir, bu tür camlar özel olarak üretilirler. Camlı yangın kapıları çelik veya paslanmaz çelik çerçeveli olarak üretilirler. Bu da yangına karşı dayanımını arttıran bir unsurdur. Yangına karşı dayanım süresi arttıkça kapı fiyatı artacaktır. bazı firmalar daha ucuz olsun diye, elektrostatik boya kullanımına gitmektedir, ancak uzun vadede bu boya dayanmadıından görsellik olarak çirkin bir görünüm oluşur.

Yangın Merdiveni Satışı ve Yangın Merdiveni İmalatı Hakkında Türkiyenin En Kapsamlı Yangın Merdiveni Bilgi Platformudur.