0530 842 39 38
info@karabogalar.com

default-logo

KARABOĞA YANGIN KAPISI FİRMASI

Karaboğa yangın kapısı firması olarak her türlü yangın kapısı ihtiyacınızı karşılıyoruz. İmalat, satış, montaj ve satış sonrası hizmetlerimizle binaların ve de sizlerin güvenliğini en yüksek seviyede sağlıyoruz. Firma olarak tek kanatlı, çift kanatlı, ahşap görünümlü ve camlı yangın kapısı gibi seçenekleri sizlere sunuyoruz. Uluslararası yönetmelik ve standartlara bağlı olarak imalatını yaptığımız yangın kapıları yüksek kalite ve dayanıklılığa sahiptir. Çıkan yangınlarda erime ve yanma yapmamaktadır. Isı, duman ve alevlere karşı en yüksek seviyede koruma sağlar.

Yangın kapısı seçimi yaparken çok titiz olmak zorundasınız. Kaliteli ve standartlara bağlı olarak üretim yapan firmaları tercih etmelisiniz. Bilindiği üzere yangına karşı pasif koruma yangın kapıları sayesinde sağlanmaktadır. Yangın kapısı seçimi yaparken de binanızın yapısı, büyüklüğü ve içerisinde olabilecek maksimum insan sayısına göre hareket etmek zorundasınız. Boyut olarak daha küçük binalarda tek kanatlı yangın kapıları tercih edilmelidir. Hastane, fabrika, okul ve büyük kamu binaları gibi yapılarda ise çift kanatlı yangın kapıları tercih edilmelidir. Tek kanatlı olan yangın kapıları ince görünüme sahiptir. Çift kanatlı yangın kapıları ise daha kullanışlı ve estetiktir.

Tüm bu yangın kapıları dayanıklı olmalıdır. Kapıların kolay bir şekilde otomatik açılabilmesi çok önemli konuların başında gelir. Tek kanatlı yangın kapıları panik barlı yangın kapısı olarak üretilmelidir. Çoğu yangın kapısı firmaları bu şekilde imalat yapıyor. Yangın kapılarının üretimi 2007 yılında yasalaşan ‘’Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik’’ çerçevesinde yapılması gerekiyor. İlgili maddede tek kanatlı yangın kapılarının 80 ile 120 cm arasında olması belirtilmiştir. Bunun altında olması amaca uygun değildir. Bu nedenle yangın kapıları satın alırken bu standartlar bilinmeli ve tüm incelemeler buna göre yapılmalıdır.